Головна   Новини   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Статья в газеті

На низку моїх публікацій у газеті «Галичина», які порушують питання встановлення справжніх імен та прізвищ героїв Української Повстанської Армії, відгукнулися люди, які близько контактували з провідниками повстанського руху, і їхнім спогадам, безперечно, маємо довіряти. Якщо після публікації «Курінний «Іскра»: хто він?» було певне затишшя, то коли вийшла стаття «Герої повертаються із забуття», до мене зателефонували кілька осіб, які хотіли уточнити окремі моменти. Це мене дуже втішило, адже, крім наявності документальної бази, це вже другий спосіб розв’язання проблеми. Звісно, таку інформа­цію потрібно перевіряти, хоча ніхто не застрахований від того, що і в документах того часу не закралися помилки.

І все ж гадаємо, що цією публікацією ми зможемо поставити крапку на питанні похо­дження одного із повстанських командирів, спочатку — сотенного, а пізніше — курінного, що мав псевдо «Іскра».

Спочатку зішлемося на спогади уро­дженки села Забережжя Богородчанського району Теодозії Федорів 1927 р. н., що у підпіллі мала псевдо «Голубка». Вона була зв’язковою...

 
12.04.2015

Шановні відвідувачі, ставимо всіх до відома, що 12.04.2015 року наш музей буде закритий.

 
Конференція 05.03.2015 р.

Запрошуємо дослідників, істориків та науковців, які займаються дослідженням періоду  національно-визвольної боротьби під проводом ОУН УПА взяти участь у науково-практичній конференції на тему:

" Полковник УПА –

Василь Андрусяк-“Грегіт”:

до сторіччя з дня народження "

 
До 23-ої річниці незалежності…
До 23-ої  річниці незалежності…

До 23-ої  річниці незалежності… 

     “Ти одна і неподільна, Україно моя вільна!”, під такою назвою пройшли урочистості в Старому Угринові, присвячені 23-ій річниці незалежності України. Такого тривожного і разом з тим героїчного року історія нашої незалежності ще не знала. Події, що відбуваються в Україні вже майже десять місяців заставили кожного задуматись, відчути ціну власної самостійності, миру та спокою. Вони засвідчили, що українці готові життя своє віддати, щоб нарешті здобути таку омріяну незалежність. Скільки їх, тих, хто уже став минулим нової історії України? Чи готовий хтось зараз назвати кількість тих, хто вже не зможе повернутися до рідних і близьких? Наш обов’язок пам’ятати  їх, пам’ятати події, які привели до таких масових жертв. Пам’ятати і шанувати. 

 
День музеїв
День музеїв

  18 травня колектив Історико-меморіального музею Степана Бандери, в рамках святкування свого професійного свята, організав поїздку до Скиту Манявського. 

 
Презентації книги

      В березні та квітні 2014 року упорядниками книги "В огні повстання. УПА на відтинку Чорного Лісу 1943-1945. Перша частина" (Степаном Лесівим та Ярославом Коретчуком) проведено ряд презентацій цього видання. Зокрема, 5.03.2014 р. у селі Старий Угринів в рамках науково-практичної конференції, 20.03.2014 р. в конференційному залі Івано-Франківської обласної бібліотеки, 1.04.2014 р. -- в Надвірнянській міській юнацькій бібліотеці, 7.04.2014 р. на Батьківщині Петра Мельника-"Хмари" в с. Камінне.

       Наступна презентація запланована на 10 квітня 2014 р. в районній бібліотеці м. Рожнятів  11 год. (вул. Єдності, 11)

 
Конференція 5.03.2014 р.
Конференція 5.03.2014 р.

Наукова конференція в Старому Угринові.

 На пошану головнокомандувача УПА, Провідника ОУН в Україні, Героя України – Романа Шухевича в конференційному залі Історико-меморіального музею Степана Бандери 5 березня 2014 року проходила науково-практична конференція: “Боротьба підпілля ОУН та відділів УПА на території Станиславівщини в 1940-1950-х рр.: нові наукові розвідки та дослідження”.

 
Презентація книги в музеї
Презентація книги в музеї

Презентація нового видання про формування відділів УПА на теренах Чорного лісу

 В програмі заходів по вшануванню пам’яті Героя України – Романа Шухевича, які відбувались 5 березня 2014 р., здійснено презентацію спогадів сотника УПА Мельника Петра - “Хмари” – “В огні повстання. УПА на відтинку Чорного Лісу 1943-1945. Перша частина”.

 
Конференція 5.03.2014

Запрошуємо дослідників, істориків та науковців, які займаються дослідженням періоду  національно-визвольної боротьби під проводом ОУН УПА взяти участь у науково-практичній конференції на тему:

"Боротьба відділів УПА та підпілля ОУН на території Станиславівщини в 1940-1950-х рр.: нові наукові розвідки та дослідження"

Конференція приурочена 64-ім роковинам  загибелі командира УПА,

Генерального секретаря УГВР, Провідника ОУН в Україні,

Героя України – Романа Шухевича

Заходи відбудуться 5 березня 2013 рокув приміщенні

Історико-меморіального музею Степана Бандери


 
… Та він живе і вічно буде жити…

                                                                          До 105 річниці з дня народженя…

 

… Та він живе і вічно буде жити…

          Ще не встигли над Старим Угриновом розвіятись звуки нічних святкувань зустрічі нового року, як з самого ранку над селом неслись акорди урочистих мелодій. Щороку, 1 січня, народ із піднесеним настроєм збирається тут, щоб відсвяткувати чергову, цьогоріч 105-ту, річницю з дня народження національного Героя, сина українського народу Степана Бандери.

  З великим урочистостями вшановують пам’ять того, хто в ім’я волі високо здійняв прапор свободи і гордо ніс його продовж свого життя. Він, як лицар свободи був прийнятий Україною, підняв народ проти нацизму і комуни.

 
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
 

Дружні сайти:

Осередок МФБГ в Івано-Франківській області Сайт міста Рогатина
Сайт міста Бурштина СПД Павлів і Ко.
Газета Козацький край
   
 
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Новини | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2011 Історико-меморіальний музей Степана Бандери