Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
До 23-ої річниці незалежності…
До 23-ої  річниці незалежності…

До 23-ої  річниці незалежності… 

     “Ти одна і неподільна, Україно моя вільна!”, під такою назвою пройшли урочистості в Старому Угринові, присвячені 23-ій річниці незалежності України. Такого тривожного і разом з тим героїчного року історія нашої незалежності ще не знала. Події, що відбуваються в Україні вже майже десять місяців заставили кожного задуматись, відчути ціну власної самостійності, миру та спокою. Вони засвідчили, що українці готові життя своє віддати, щоб нарешті здобути таку омріяну незалежність. Скільки їх, тих, хто уже став минулим нової історії України? Чи готовий хтось зараз назвати кількість тих, хто вже не зможе повернутися до рідних і близьких? Наш обов’язок пам’ятати  їх, пам’ятати події, які привели до таких масових жертв. Пам’ятати і шанувати. 

 
Дата публікації: 28.08.2014   Кількість переглядів 9384
День музеїв
День музеїв

  18 травня колектив Історико-меморіального музею Степана Бандери, в рамках святкування свого професійного свята, організав поїздку до Скиту Манявського. 

 
Дата публікації: 19.05.2014   Кількість переглядів 9764
Презентації книги

      В березні та квітні 2014 року упорядниками книги "В огні повстання. УПА на відтинку Чорного Лісу 1943-1945. Перша частина" (Степаном Лесівим та Ярославом Коретчуком) проведено ряд презентацій цього видання. Зокрема, 5.03.2014 р. у селі Старий Угринів в рамках науково-практичної конференції, 20.03.2014 р. в конференційному залі Івано-Франківської обласної бібліотеки, 1.04.2014 р. -- в Надвірнянській міській юнацькій бібліотеці, 7.04.2014 р. на Батьківщині Петра Мельника-"Хмари" в с. Камінне.

       Наступна презентація запланована на 10 квітня 2014 р. в районній бібліотеці м. Рожнятів  11 год. (вул. Єдності, 11)

 
Дата публікації: 08.04.2014   Кількість переглядів 9703
Конференція 5.03.2014 р.
Конференція 5.03.2014 р.

Наукова конференція в Старому Угринові.

 На пошану головнокомандувача УПА, Провідника ОУН в Україні, Героя України – Романа Шухевича в конференційному залі Історико-меморіального музею Степана Бандери 5 березня 2014 року проходила науково-практична конференція: “Боротьба підпілля ОУН та відділів УПА на території Станиславівщини в 1940-1950-х рр.: нові наукові розвідки та дослідження”.

 
Дата публікації: 07.03.2014   Кількість переглядів 10222
Презентація книги в музеї
Презентація книги в музеї

Презентація нового видання про формування відділів УПА на теренах Чорного лісу

 В програмі заходів по вшануванню пам’яті Героя України – Романа Шухевича, які відбувались 5 березня 2014 р., здійснено презентацію спогадів сотника УПА Мельника Петра - “Хмари” – “В огні повстання. УПА на відтинку Чорного Лісу 1943-1945. Перша частина”.

 
Дата публікації: 06.03.2014   Кількість переглядів 10366
Конференція 5.03.2014

Запрошуємо дослідників, істориків та науковців, які займаються дослідженням періоду  національно-визвольної боротьби під проводом ОУН УПА взяти участь у науково-практичній конференції на тему:

"Боротьба відділів УПА та підпілля ОУН на території Станиславівщини в 1940-1950-х рр.: нові наукові розвідки та дослідження"

Конференція приурочена 64-ім роковинам  загибелі командира УПА,

Генерального секретаря УГВР, Провідника ОУН в Україні,

Героя України – Романа Шухевича

Заходи відбудуться 5 березня 2013 рокув приміщенні

Історико-меморіального музею Степана Бандери


 
Дата публікації: 03.02.2014   Кількість переглядів 10492
… Та він живе і вічно буде жити…

                                                                          До 105 річниці з дня народженя…

 

… Та він живе і вічно буде жити…

          Ще не встигли над Старим Угриновом розвіятись звуки нічних святкувань зустрічі нового року, як з самого ранку над селом неслись акорди урочистих мелодій. Щороку, 1 січня, народ із піднесеним настроєм збирається тут, щоб відсвяткувати чергову, цьогоріч 105-ту, річницю з дня народження національного Героя, сина українського народу Степана Бандери.

  З великим урочистостями вшановують пам’ять того, хто в ім’я волі високо здійняв прапор свободи і гордо ніс його продовж свого життя. Він, як лицар свободи був прийнятий Україною, підняв народ проти нацизму і комуни.

 
Дата публікації: 05.01.2014   Кількість переглядів 10729
12 липня

12 липня 2013 о 15.00 в Історико-меморіальному музеї Степана Бандери відбудуться урочистості, присвячені 72 річниці з дня смерті о. Андрія Бандери.

 В програмі заходу:

- поминальна панахида за о. Андрієм Бандерою та його родиною;

- відкриття виставки "Андрій Бандера - лікар людських душ", де будуть презентовані автетнтичнві речі священика.

ОРГКОМІТЕТ: 

Історико-меморіальний музей Степана Бандери філія Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери

Староугринівський осередок Конгресу Українських Націоналістів

Староугринівський осередок історико-просвітницького товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса


 Запрошуємо всіх бажаючих та не байдужих до пам'яті про своїх героїв.

 
Дата публікації: 08.07.2013   Кількість переглядів 11560
Прометей українського здвигу

    До 63-річчя трагічної загибелі

 Романа Шухевича

 

                       Прометей українського здвигу

          4 березня 2013 року в приміщенні історико-меморіального музею Степана Бандери відбувся захід, приурочений 63-ій річниці з дня останнього бою генерал-хорунжого Української Повстанської Армії Романа Шухевича – Тараса Чупринки. В основу заходу покладено освячення гіпсової  скульптури, з якої згодом вилито бронзовий пам’ятник Роману Шухевичу,  встановлений в місті Калуші 30 червня 2012 року. Скульптура розташована в приміщенні четвертого експозиційного залу музею, де розкрита тематика національно-визвольної боротьби ОУН-УПА на Калущині. 

 
Дата публікації: 20.03.2013   Кількість переглядів 10102
Штрихи до портрету Романа Шухевича.

Штрихи до портрету Романа Шухевича.

Із спогадів друзів, близьких та соратників по боротьбі.

 

Хто зберіг любов до Краю

І не зрікся роду

Той імям не вмре ніколи

В спогадах народу.

О. Олесь

         Рід Шухевичів належав до знаних галицьких родів, які багато прислужилися культурному і національному розвитку Галичини. Зупинимось на одному із представників цієї родини – Романові Шухевичу, славному патріоту, вояку, командиру УПА, який все своє свідоме життя присвятив боротьбі за державність України.

         В історії кожного народу є герої, які заслуговують повагу, шану, визнання. До таких беззаперечно належить Роман Шухевич. Як відомо спогади, особливо які писані в часі, подають образ людини, її вчинки, поведінку, риси характеру дещо в зміненому, гіперболізованому вигляді. Тому будемо намагатись подати певні факти з життя під таким кутом зору, щоб якнайбільше висвітлити постать Провідника Романа Шухевича різнопланово та об’єктивно.

 
Дата публікації: 15.02.2013   Кількість переглядів 11614
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери