Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад
Ще один монумент…

Ще один монумент…

 

Вшанування памяті референта пропаганди ОУН

Перегінського району

Олекси ПерегінякаКармелюка 

 

Погожого весняного дня, 30 березня 2011 року, на «теплого Олекси» (так в народі називають цей день) на «старому цвинтарі» у Старому Угринові було вшановано пам’ять  староугринівця Олекси Перегіняка – «Кармелюка», якого ще односельчани поміж себе називають “Черемшин”. З ініціативи  працівників Історико-меморіального музею Степана Бандери та активістів місцевого осередку історико-просвітницького товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса було проведено ряд пошукових експедицій, підсумком яких стали записані та передані до фондів музею спогади жителів Старого Угринова та Бережниці, віднайдені світлини Олекси та встановлене місце поховання патріота-націоналіста.

 За день до цього, працівниками музею та активістами «Меморіалу» було проведено роботи по впорядкуванню віднайденої могили, а вже наступного дня встановлено та місцевим священиком о. Ярославом Мельничуком освячено березовий  хрест і відслужено  поминальну панахиду.  

30 березня 2015 року, на могилі Олекси, працівниками музею замість березового хреста було встановлено гробівець із крихти. Варто зазначити, що ця частина робіт стала можливою завдяки приватному підприємцю Кравцю Василю Васильовичу (виготовлення та встановлення пам’ятників), який  подарував надгробок.  Для логічного завершення композиції, у приватного підприємця Кацимона Олександра Олександровича (виготовлення та встановлення пам’ятників), працівниками музею було замовлено мальтійський хрест, який зобов’язавася профінансувати депутат Калуської районної ради, житель Старого Угринова,  Василь Кобиляк.

Наступного дня, 1 квітня, музейники із представниками староугринівської громади знову зібрались біля могили “Кармелюка” , щоб в поминальній панахиді, яку відслужив о. Ярослав, молитовно вшанувати Олексу і інших земляків, зберегти для нащадків імена староугринівців, які активно відстоювали ідею української державності із зброєю в руках у ХХ столітті.

 

 

 

 

Науковий співробітник

                                                                                                     музею

                                                                                             Любов Іванюк

Дата публікації: 08.04.2015   Кількість переглядів: 3903
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери