Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Степан Бандера – ім'я-символ

Ця стаття, написана невдовзі після вбивства Провідника ОУН Степана Бандери, окреслює шлях українців до власної державності. Не шлях угодовства і крутійства, не шлях лжі і зради, не шлях капітуляції й пристосуванства, а лише переможний єдино правильний шлях безкомпромісової принципової боротьби. Цей шлях проповідував і ним ішов Степан Бандера. Цим шляхом сьогодні маємо йти і ми.

Дмитро Донцов

Дата публікації: 24.10.2019 | Кількість переглядів: 2779 | Детальніше...
Староугринівці вшанували загиблих Крайового проводу ОУН “Захід-Карпати” в урочищі Глибокий потік

Для працівників історико-меморіального музею Степана Бандери та жителів села уже стало традицією, щороку, в останню неділю листопада урочистою ходою направлятись на місце трагічної загибелі Крайового проводу ОУН “Захід-Карпати”, де 18 листопада 1950 року червонопогонниками була оточена та підірвана криївка із восьма підпільниками, серед яких Крайовий провідник Степан Слободян “Єфрем” та його дружина Марія Німа –“Марта”.

В нерівному бою підпільникам вдалось поранити та вбити двоє осіб із числа облавників. Але для них цей бій став останнім. Від вибуху однієї гранати восьмеро патріотів вмить загинули. Криївка виявилась їхнім останнім пристанком.

На початку 90-х жителями Бережниці на цьому трагічному місці було встановлено металічний, імітований під березовий, хрест. З того часу, щорічно, жителі сусідніх сіл в присутності духовенства збирались там і поминальною панахидою вшановували загиблих...

Дата публікації: 27.11.2017 | Кількість переглядів: 2801 | Детальніше...
До 58-ої річниці з дня загибелі Степана Бандери…

З історичного досвіду українсько-руської боротьби відомо, що Москва старалася ліквідувати провідників нашої боротьби. Симон Петлюра. Євген Коновалець. В 1959 році простягнула свою злочинну руку і до Провідника ОУН Степана Бандери, бо саме Бандера, як зазначив один із німецьких в’язнів сибірських гулагів Артур Фурман “…мав вартість цілої армії, слава його революційних чинів, блиск його імені і творча динаміка його незвичайної особистості, що впливала на нас з велетенською незламною силою, зрівноважували силу танків і літаків, яких він не мав. Бо Бандера уособлював в собі всі найкращі і найбільші чесноти українського народу. Був для сотень тисяч, ба, для мільйонів вимріяним символом волі й незалежності”...

Дата публікації: 16.10.2017 | Кількість переглядів: 2825 | Детальніше...
До 75-річчя УПА…

же котрий рік поспіль 14 жовтня на території Історико-меморіального музею Степана Бандери збирається численне товариство, щоб вшанувати пам’ять вояків Української Повстанської Армії, армії, яка не має аналогів у світовій історії, армії, яка впродовж більш як 10 років вела нерівну героїчну боротьбу з ворогом, котрий переважав її в десятки чи сотні разів, армії, яка вкрила себе невмирущою славою в боротьбі за створення Української незалежної держави і яка до цього часу цією державою не визнана належним чином, та героїв сьогодення, які продовжують боротьбу з агресором за Незалежність та волю для нашої рідної землі.

На цьогорічне святкування прибули голова Калуської районної ради Михайло Срібняк та його заступник Віктор Гільтайчук, заступник голови Калуської районної державної адміністрації Сергій Дудинець, перший заступник міського голови Калуша Галина Романко, депутат Івано-Франківської обласної ради Іван Данів, сільський голова Верхнянської сільської ради об’єднаної територіальної громади Микола Філіпович, голова міськрайонної станиці братства вояків УПА Степан Петраш із побратимами, радник голови Калуської районної державної адміністрації з питань АТО Тарас Кушлик, військовий комісар Калуського об’єднаного міського військового комісаріату майор Андрій Павлишин, голова міськрайонної організації КУН Олег Кушлик, командир 3-ої патрульної роти військової частини 1241 капітан Олег Чернецький, гості з Миколаївщини – волонтерське об’єднання “Ніхто крім нас”, вояки УПА, учасники бойових дій АТО на сході України, керівники державних установ міста та району, учнівська молодь, гості, запрошені, громада Калущини...

Дата публікації: 14.10.2017 | Кількість переглядів: 2843 | Детальніше...
До 75-річчя УПА… “Воскресне волі дух і наша слава”

Саме під такою назвою, в нашій області проводиться обласна творча естафета, приурочена 75-ій річниці УПА. 1 жовтня 2017 року естафету переймала Калущина. Урочистості проходили на території Історико-меморіального музею Степана Бандери в Угринові Старому.

У святкуванні взяли участь представники Калуської районної державної адміністрації та районної ради, Калуської міської ради, Бурштинської міської ради, вояки Калуської міськрайонної станиці братства вояків УПА, представники громадського об’єднання Калущини учасників бойових дій АТО на сході України ім. Романа Шухевича, керівники державних установ області, освітяни, учнівська молодь, працівники історико-меморіального музею Степана Бандери, громада Калущини...

Дата публікації: 01.10.2017 | Кількість переглядів: 2735 | Детальніше...
Священича резиденція – одна із пам’яток Старого Угринова

В 1893 р. в Старому Угринові парафіяни сіл Угринів Старий та Бережниця Шляхотська почали зводити резиденцію для місцевого священика. Вона вміщала 8 кімнат: велика зала, кухня, кімната від кухні, спіжарка (кухня для господарства), спальня, канцелярія, вітальня і передсінок зі сторони господарства. З тієї ж сторони знаходилась велика веранда, а зі зворотньої сторони, від саду – ганок.

Першим священиком, що поселився у плебанії був о. Володимир Глодзінський, котрий до цього мешкав у сусідньому селі Бережниця. На той час до парафії належали два села – Старий Угринів та Бережниця Шляхотська. За рішенням громад обох сіл було вирішено будувати резиденцію в Старому Угринові, оскільки на той час в Угринові було більше вільних земель. Після закінчення будівництва о. Глодзінський із сім’єю переїхав у нову будівлю, при цьому залишаючи за собою право інколи, при потребі, зупинятись у резиденції в Бережниці. Уже в 1905 р. на допомогу о. Глодзінському було направлено майбутнього священика (на той час ще вчився) Андрія Бандеру. Як молодий практикант, Бандера відправляє Богослужіння як в Угринові так і в Бережниці. В 1906 р. він одружується із дочкою о. Глодзінського Мирославою, а коли помирає його тесть, в 1913 р., то він стає повноправним парохом на даній парафії, відповідно зайнявши резиденцію. Починаючи із 1907 р. будинок почав наповнюватись дитячим галасом. Саме цього року в Андрія та Мирослави Бандерів народилась перша дитина, дочка Марта-Марія, в 1909 – син Степан. Згодом, впродовж до 1921 р., ще шестеро дітей – Олександр, Володимира, Василь, Оксана, Богдан та Мирослава. Тут, в цьому будинку, о. Андрій справив два похорони: в квітні 1921 р. він передчасно похоронив дружину Мирославу, яка померла під час пологів, а незадовго після неї дочку Мирославу, яка була ще немовлям...

Дата публікації: 20.09.2017 | Кількість переглядів: 2985 | Детальніше...
Слово, мовлене від серця…

Національно-визвольна боротьба нашого народу в минулому столітті стала взірцем безпрецедентного своєю масовістю, героїзмом і жертовністю здвигом нації. Вона підняла до високих вершин цілу когорту борців. Жорстока підпільна конспірація певною мірою унеможливила спробу, на сьогоднішній день, скласти повний перелік тих, хто ціною власного життя, життя близьких та рідних здобував таку бажану і потрібну вистражданій Ненці незалежність.

На превеликий жаль, радянська тоталітарна система фальсифікувала всі дані про визвольний рух, перекручувала як самі події так і їх учасників.

Музей Степана Бандери можна вважати Храмом нашої історії, адже експозиція музею розкриває національно-визвольну боротьбу від самого початку ХХ століття до останніх підпільників. Широко розповідає та ілюструє життєвий шлях і політичну діяльність Провідника ОУН Степана Бандери. Яскравим доказом цього є книга відгуків музею під символічною назвою «Слово, мовлене від серця…», в якій можна прочитати записи відвідувачів із 35-ти країн світу. Приблизно 50% відвідувачів із закордону мають українське коріння. Загалом музей в рік приймає близько 10 тисяч відвідувачів, а це один із найбільших показників в області.

До Вашої уваги деякі відгуки наших відвідувачів...

Дата публікації: 06.08.2017 | Кількість переглядів: 2686 | Детальніше...
Люди Свободи

Люди Свободи– саме під такою назвою в приміщенні Історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові з 1 по 16 січня 2017 року діє виставка, яка демонструє історію 26 людей з різних сфер суспільного життя, що своєю боротьбою та працею зробили можливим відновлення незалежності України в 1991 році.

Ці люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці і художники.

Їх опір був різноманітним. Хтось боровся за свободу народу, а хтось за свободу думки, творчості. Хтось із зброєю в руках, а хтось з пером чи пензлем...

Дата публікації: 05.01.2017 | Кількість переглядів: 2844 | Детальніше...
Степан Бандера: 108 років з дня народження

Цьогорічне святкування розпочалося Богослужінням в каплиці “Покров Пресвятої Богородиці”, що знаходиться на території музею, яке відслужив місцевий парох о. Ярослав Мельничук. Опісля, всі учасники Богослужіння урочистою ходою направились до символічної могили, на якій встановлено хрест із місця поховання Степана Бандери у Мюнхені, де була відправлена панахида за упокій славнозвісної родини.

На святкування прибули голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Федорак, голова Всеукраїнського братства вояків ОУН УПА Богдан Борович, голова Калуської районної ради Михайло Срібняк, заступник голови Калуської районної державної адміністрації Сергій Дудинець, заступник голови Калуської районної ради Віктор Гільтайчук...

Дата публікації: 03.01.2017 | Кількість переглядів: 3087 | Детальніше...
Г Е Н О Ц И Д. Злочин без каяття …

Століттями український народ зазнавав гноблення та приниження від так званих «великодержавних сусідів», повинен був відчувати себе рабом і мріяти про таку бажану волю. Ціною в десятки мільйонів життів Україна стала незалежною, але наслідки колоніального минулого і досі не дають їй піднятися з колін. В українську  історію комуністичними ідеологами закладено безліч історично-політичних міфів. Міфи, як відомо призводять до протистояння в будь-якому суспільстві і побороти їх можна тільки правдою. Правда української історії – це приглушена лихоліттями пам’ять народу, без відновлення якої не можливо піднятися на повний зріст.

Відновлення пам’яті є процесом болючим та важким, але приглушена пам’ять – це відчуття приреченості та власної меншовартості. То що ж краще: жити приреченим, чи все таки перетерпіти біль і відчути, що ми є нація, ми є народ і у нас є власна держава?

Найкривавішою сторінкою Української історії є період комуністичної системи. Саме тоді...

Дата публікації: 21.11.2016 | Кількість переглядів: 2882 | Детальніше...
1 2 3 4 5 6 7
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2023 Історико-меморіальний музей Степана Бандери