Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад
Пам'яті полеглих героїв

Пам’яті полеглих героїв

Сучасна боротьба за наше існування, за збереження нашої державності та свободи – це логічне продовження змагань наших попередників, зокрема воїнів Української Повстанської Армії. У свою чергу, ми повинні пам’ятати і шанувати подвиги героїв УПА, які виборювали для нас свободу і незалежність України, право розмовляти українською мовою, здіймати синьо-жовтий стяг, жити і працювати у своїй країні. Спільними зусиллями ми маємо встановлювати історичні події та постаті, які заслуговують на увагу.

У неділю, 7 травня 2023 року відбулося вшанування пам’яті Павла Витвицького – “Мрії” – командира чоти у відділі “Опришки” тактичного відтинку УПА “Магура”.  У храмі с. Кузьминець отцем Богданом Русинкевичем відслужено поминальну панахиду за полеглими воїнами УПА, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність України. У лісовому масиві, на місці останнього бою повстанця, що й стало його могилою, зібралось чимало людей. Світлу пам’ять героя вшанували спільною молитвою і виконали гімн українських націоналістів “Зродились ми великої години”.  Історичний екскурс в цю епоху  здійснив старожил села Кузьминець Кравчук Яків, який оповів перебіг подій запеклого бою 2 березня 1946 р. під час, якого загинув командир чоти Павло Витвицький – “Мрія”.

Організували захід Перегінська станиця Братства вояків ОУН-УПА. Також серед присутніх були: завідувач Історико-меморіального музею Степана Бандери – Степан Лесів та колектив музею, представники та директор обласного комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків, громадські діячі, свідомі громадяни Івано-Франківська, Калуша, Долини, Перегінська, Рожнятова та жителі довколишніх сіл. Порадували присутніх своїми виступами Перегінська і Брошнівська станиці Братства вояків ОУН-УПА.

Інформаційну довідку про Павла Витвицького – “Мрію” опубліковано Степаном Лесівим у збірнику матеріалів “Курінь УПА “Промінь”.

Витвицький Павло –Мрія

(24.05.1917 – 2.03.1946)

         Народився у с. Витвиця Долинського району Івано-Франківської області в родині селян. Закінчив місцеву школу. Працював у господарстві батьків. Член ОУН.

         З березня по липень 1944 р. проходить вишкіл у СШ “Олені-1”. Інструктор-вишкільник самооборонних кущових відділів на терені Калуської округи ОУН.

         З кінця листопада 1944 р. очолив рій у першій чоті командира “Галайди” – Володимира Горбая новоорганізованої сотні “Опришки” Групи “Магура” воєнної округи 4 “Говерля” УПА-Захід. У січні 1945 р. – чотовий сотні “Летуни” однойменного куреня УПА.

Восени 1945 р. отримав важке поранення і відійшов на лікування у рідні терени.

З кінця осені 1945 р. – командир підвідділу 429 відділу 88 “Опришки” під командою “Добуша” – Володимира Депутата.

Загинув у бою із чекістсько-військовою групою на горі біля с. Кузьминець в околицях с. Осмолоди Рожнятівського району.

Відзначений Одною Срібною Зіркою за рани з важністю від дня поранення.  Хорунжий УПА.

     

 

Підготувала

науковий співробітник

                                               Історико-меморіального

музею Степана Бандери

Ольга Чолій

20230507_132633.jpg
20230507_152647.jpg
20230507_125909.jpg
20230507_152126.jpg
20230507_132659.jpg
Дата публікації: 15.05.2023   Кількість переглядів: 2362
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери