Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

Чотовий УПА Павло Витвицький – “Мрія”

Чотовий УПА Павло Витвицький “Мрія”

(24.05.1917 – 2.03.1946)

Народився у с. Витвиця Калуського району Івано-Франківської області в родині селян. Закінчив місцеву школу. Працював у господарстві батьків. Був активним у роботі українських громадських організацій, які діяли в рідному селі. Член ОУН.

На початку 1944 р. зголошується добровольцем до вишколу в самооборонному  кущовому відділі, який організовувала військова референтура Долинського повітового проводу ОУН. З березня по липень 1944 р., отримавши псевдо “Мрія”, проходить вишкіл у старшинській школі “Олені-1”. Після завершення навчання скерований інструктором-вишкільником самооборонних відділів на рідних теренах.

В листопаді 1944 р. з вишколеними новобранцями вливається до відділу УПА “Опришки”, який наново почав організовувати Володимир Депутат - “Довбуш”. Спочатку командував роєм у першій чоті командира “Галайди” – Володимира Горбая.  У січні 1945 р., як здібний командир, переведений на пост командира чоти сотні “Летуни” тактичного відтинку (ТВ) 23 “Маґура” воєнної округи (ВО) 4 “Говерля” УПА-Захід. У складі цієї сотні оперує на теренах Калуської округи ОУН, найбільше на Жидачівщині.

Восени 1945 р. отримав важке поранення і відійшов на лікування у рідні терени. Наказом Ч1/46 від 20 січня 1946 р. булавний “Мрія”, командир чоти відділу (вд) 81 “Летуни” відзначений Одною Срібною Зіркою за рани з важністю від дня поранення.

Після одужання, з кінця осені 1945 р., скерований до вд 88 “Опришки”. В цьому відділів за наказом командира “Довбуша” очолив підвідділ (пвд) 429.

Загинув у бою із чекістсько-військовою групою на горі біля присілка Кам’янець в околицях с. Осмолоди на Рожнятівщині. Похований на околиці цього села над берегом р. Лімниця. Згідно Наказу Ч.20 підвищення в ступенях вояків УПА-Захід від дня 16 липня 1946 р. булавний “Мрія” посмертно підвищений до ступеня  хорунжого з датою старшинства від 1 березня 1946 р.

 

 

Дата публікації: 26.06.2024   Кількість переглядів: 459
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери