До 58-ої річниці з дня загибелі
Степана Бандери…
І горів, і яснів, і вмирав, і страждав він для неї
З історичного досвіду українсько-руської боротьби відомо, що Москва старалася ліквідувати провідників нашої боротьби. Симон Петлюра. Євген Коновалець. В 1959 році простягнула свою злочинну руку і до Провідника ОУН Степана Бандери, бо саме Бандера, як зазначив один із німецьких в’язнів сибірських гулагів Артур Фурман “…мав вартість цілої армії, слава його революційних чинів, блиск його імені і творча динаміка його незвичайної особистості, що впливала на нас з велетенською незламною силою, зрівноважували силу танків і літаків, яких він не мав. Бо Бандера уособлював в собі всі найкращі і найбільші чесноти українського народу. Був для сотень тисяч, ба, для мільйонів вимріяним символом волі й незалежності”.
На вшанування пам’яті славного сина українського народу 15 жовтня на території Історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові було проведено масовий захід, в рамках якого відслужена поминальна панахида біля символічної могили із надгробним хрестом із місця поховання Степана Бандери в Мюнхені та відкрито виставку із особистих речей Провідника ОУН, а саме: сімейні фото та фотоапарат Zeiss Ikon Confessa, яким були зроблені дані світлини.
В урочистостях взяли участь настоятель місцевого храму о. Ярослав Мельничук, представники громадських та політичних партій і організацій району, краєзнавці, члени Староугринівського осередку “Меморіал”, місцева влада та громада.
По закінченні заходу в конференційному залі музею було проведено конференцію за участю учасників Всеукраїнського фестивалю “Пісні, народжені в АТО”. Для них же впродовж двох днів святкувань було проведено кілька екскурсій експозиційними залами музею.
Науковий співробітник
музею
Любов Іванюк |