Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

Наукова конференція «Українське січове стрілецтво – слава, звитяга, героїзм»

   Цьогоріч відзначається 110-та річниця утворення Легіону УСС та прийняття ними присяги. З цієї нагоди в Стрию 24 жовтня відбулася наукова конференція «Українське січове стрілецтво – слава, звитяга, героїзм», яку організував краєзнавчий музей «Верховина». Завідувач Історико-меморіального музею Степан Лесів виступив доповіддю. 

   З вітальними словами до учасників конференції звернулися професор, доктор філологічних наук, голова Міжнародної асоціації франкознавців Михайло Гнатюк та директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Микола Закусов.

 Український Січовий Стрілець, присягаю українським князям, гетьманам, Запорізькій Січі, могилам і всій Україні, що вірно служитиму Рідному Краєві, боронитиму його перед ворогом, воюватиму за честь української зброї до останньої краплини крові. Так мені, Господи Боже й Архангеле Михаїле, допоможіть. Амінь». Ці слова присяги від молоді прозвучали, як продовження традицій воїнів УСС і ЗСУ.

Пленарне засідання конференції розпочав магістр історії, начальник управління культури та розвитку туризму Дрогобицької міської ради Володимир Ханас з доповіддю «Особисті листки Головної книги  про командний склад стрільців бригади Українських січових стрільців, як джерело для поіменних списків Легіону УСС». Продовжили засідання кандидат історичних наук, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак своїм коротким, але досить інформативним виступом «Бились, як леви..»: ключові воєнні кампанії Січових Стрільців за «Франкову Каліфорнію» у 1914-1919 роках» та директор історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові Степан Лесів.

отілося відмітити, що географія учасників була досить обширною: окрім Стрийщини, це і Самбірщина, і Жидачівщина, і Сколівщина, і Долинищина, Калущина,  Дрогобиччина.

Виступи усіх доповідачів були цікавими та змістовними. Учасники конференції почули доповіді кандидата історичних наук Наталії Петрик, директора Бродівського історико-краєзнавчого музею Василя Стрільчука, аспіранта Дрогобицького педагогічного університету, хранителя фондів ДІКЗ «Нагуєвичі» Назарія Юрчишина, краєзнавиці Володимири Качмар, письменниці та краєзнавиці Таїсії Гайдукевич, голови Стрийської Всеукраїнського братства станиці ОУН-УПА Ярослава Ільківа, наукової співробітниці Бродівського історико-краєзнавчого музею Стефанії Морозюк, кандидата з мистецтвознавства з Моршина Ольги Ямборко та багатьох інших поважних науковців, мистецтвознавців, дослідників та краєзнавців.

Дата публікації: 31.10.2024   Кількість переглядів: 215
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери