Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад
Науково-практична конференція Полковник УПА – Василь Андрусяк – “Грегіт”

Науково-практична конференція

Полковник УПА – Василь Андрусяк – “Грегіт”:

до сторіччя з дня народження.

 

Уже традиційно, 5 березня в приміщенні  конференційного залу Історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові  зібралося чимало гостей, щоб взяти участь у науково-практичній конференції “Полковник УПА – Василь Андрусяк – “Грегіт”: до сторіччя з дня народження”, приуроченої 65 річниці загибелі головнокомандувача УПА, Провідника ОУН в Україні, Героя України – Романа Шухевича. На захід прибули краєзнавці та науковці району і області, а також представники різних  політичних та громадських організацій.

На конференції було висвітлено матеріали, підготовлені на основі нових архівних досліджень та спогадів учасників національно-визвольних змагань. Місцевий парох о. Ярослав Мельничук разом з присутніми, поминальною молитвою згадав усіх тих, хто в ті нелегкі часи віддав своє життя за суверенне існування та розквіт українського народу, а з ініціативи завідувача Історико-меморіального музею Степана Бандери Степана Лесіва їх було вшановано  хвилиною мовчання. Степан Лесів привітав всіх присутніх та окреслив мету і завдання конференції.

Практична частина конференції розпочалася з біографічної довідки Василя Андрусяка, з якою присутніх ознайомила екскурсовод Історико-меморіального музею Степана Бандери Леся Флис.

Наступний доповідач, краєзнавець Іван Жирик, в своїй доповіді описав обставини загибелі полковника Василя Андрусяка – “Грегота” крізь призму спогадів.

Завідувач музею Степан Лесів розкрив шлях повстанського командира поручника УПА Миколи Коржа “Сокола”.

Науковець Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Петро Ганцюк представив життєпис майора “Прута” – Павла Вацика.

Історію повстанського лікаря Олеся Зеленюка “Пастера” розповіла екскурсовод музею Степана Бандери Леся Прокопів.

Про бій куреня “Смертоносці” 19 березня 1945 р. доповідав науковець Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Назар Розлуцький.

Широко та різносторонньо була представлена інформативна довідка про бунчужних 22 ТВ “Чорний ліс” в період командування Василя Андрусяка “Різуна”, яка висвітлює дані підпільних матеріалів (звіти, накази, інструкції і т.д.), спогади учасників підпілля, кримінальні справи підпільників, матеріали архівів СБУ м. Києва, м. Івано-Франківська, державного архіву Івано-Франківської області та приватних збірок дослідників у доповіді Степана Лесіва.

Ініціаторами проведення щорічної конференції, яка покликана вшанувати пам’ять Героя України, головнокомандувача УПА, генерального секретаря УГВР, Провідника ОУН в Україні – Романа Шухевича, традиційно виступили Історико-меморіальний музей Степана Бандери філія Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери та Староугринівський осередок історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені Василя Стуса.  

За участі працівників музею аналогічний захід був проведений 8 березня в рамках громадсько-тематичного віча “Роман Шухевич та Тарас Шевченко – апостоли правди і свободи”, який проходив у місті Калуші.

 

 

Любов Іванюк

Науковий співробітник

музею Степана Бандери

 

 

 

Дата публікації: 16.03.2015   Кількість переглядів: 4227
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери