Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад
До 71-ої річниці утворення УПА

До 71-ої річниці утворення УПА 

 

Десь там далеко на Волині…

 

 71 рік назад, в далекому 1942-ому, на Волині була створена перша сотня Української Повстанської Армії.  Вже понад 20 років в Старому Угринові, що на Калущині, традиційно збираються громадськість, представники влади, художні  колективи, школярі, місцеве населення, гості та запрошені, щоб відзначити чергову річницю створення УПА. Це свято спогадів. Ми згадуємо і вшановуємо тих, хто в ті складні часи навіки перейшов межу життя, але в людській  пам’яті та на сторінках нашої історії живі і житимуть вічно, вклонитися тим, хто не дивлячись на пережиті роки, на пройдені нелегкі шляхи, ще може приїхати на такі зустрічі. Жодного разу святкування не проходило без представників Калуської станиці братства вояків ОУН-УПА

Розпочалось святкування Богослужінням в каплиці Покрови  Пресвятої Богородиці, яке відслужив місцевий парох о. Ярослав Мельничук, після чого було відправлено поминальну панахиду біля пам’ятника Степана Бандері.      

Пролунали акорди гімну і урочисту частину святкування було відкрито. Голова Калуської районної ради Василь Дзундза та заступник голови Калуської районної державної адміністрації Ольга Курпіта, голова Калуської міськрайонної станиці братства вояків ОУН та УПА Степан Петраш, голова міськрайонної організації Конгресу Український Націоналістів Олег Кушлик, представники політичних та громадських організацій, гості поклали квіти до підніжжя пам’ятника.       

Хвилиною мовчання було вшановано всіх тих, що полягли за визволення свого народу.

До присутніх з вітальним словом звернулись Василь Дзундза, Ольга Курпіта, Степан Петраш та Олег Кушлик. Віталій Цапович з м. Івано-Франківська передав до музею історичну грамоту видану 16 жовтням 1990 року, в якій йдеться про встановлення першого пам’ятника Степану Бандері в селі Старий Угринів. А вояк УПА  Ілля Сливінський вручив завідувачу музею Степану Лесіву гетьманську булаву.      

Своїми виступами присутніх вітали вокальний колектив «Добровляночка» села Добровляни, дует у складі Алли Федорів та Мар’яни Якимович зі Старого Угринова, Володимир Кушнір із с. Пійло та вокальний ансамбль Народного Дому села Степанівка.

Звуковий супровід здійснювали працівники відділу культури Калуської РДА.

Так історично склалося, що два дні поспіль ми відзначаємо події, які є досить значущими для українців: 14 жовтня - створення УПА, 15 жовтня – роковини загибелі Степана Бандери. Працівниками історико-меморіального музею Степана Бандери було підготовлено та відкрито виставку під назвою Степан Бандера в центрі уваги КДБ, яку після закінчення святкування всі бажаючі мали можливість оглянути.

Це свято не тільки свято спогадів, але й свято сподівань. В грудях кожного українця ще жевріє віра про щасливе життя у своїй державі і такі святкування тільки підсилюють і укріплюють її. Історія періоду національно-визвольних змагань, достатньо трагічна для того, щоб так просто перегорнути і забути чергову сторінку величезного літопису українців. Історія – це насамперед люди. Пам’ятаймо про це, адже, хто не знає свої історії приречений повторити її знову.

                       

 

 

                                                                                       Науковий співробітник музею

                                                                                             Любов Іванюк

Дата публікації: 14.10.2013   Кількість переглядів: 4641
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери