Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад
До 75-річчя УПА…

До 75-річчя УПА…

 

Україно моя, не здолати тебе,

Не поставити нас на коліна

Не злякали нас тюрми, кати КГБ,

Бо святе для нас Бог й Україна.

 

Вже котрий рік поспіль 14 жовтня на території Історико-меморіального музею Степана Бандери збирається численне товариство, щоб вшанувати пам’ять вояків Української Повстанської Армії, армії, яка не має аналогів у світовій історії, армії, яка впродовж більш як 10 років вела нерівну героїчну боротьбу з ворогом, котрий переважав її в десятки чи сотні разів, армії, яка вкрила себе невмирущою славою в боротьбі за створення Української незалежної держави і яка до цього часу цією державою не визнана належним чином, та героїв сьогодення, які продовжують боротьбу з агресором за Незалежність та волю для нашої рідної землі.

На цьогорічне святкування прибули голова Калуської районної ради Михайло Срібняк та його заступник Віктор Гільтайчук, заступник голови Калуської районної державної адміністрації Сергій Дудинець, перший заступник міського голови Калуша Галина Романко, депутат Івано-Франківської обласної ради Іван Данів, сільський голова Верхнянської сільської ради об’єднаної територіальної громади Микола Філіпович, голова міськрайонної станиці братства вояків УПА Степан Петраш із побратимами, радник голови Калуської районної державної адміністрації з питань АТО Тарас Кушлик, військовий комісар Калуського об’єднаного міського військового комісаріату майор Андрій Павлишин, голова міськрайонної організації КУН Олег Кушлик, командир 3-ої патрульної роти військової частини 1241 капітан Олег Чернецький, гості з Миколаївщини – волонтерське об’єднання “Ніхто крім нас”, вояки УПА, учасники бойових дій АТО на сході України, керівники державних установ міста та району, учнівська молодь, гості, запрошені, громада Калущини.

Розпочались урочистості поминальною панахидою, яку відслужив настоятель місцевого храму о. Ярослав Мельничук.

По закінченні панахиди святковою ходою всі направились до пам’ятника Степану Бандері для покладання квітів.

Уже традиційно хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто поліг за волю і незалежність нашої держави, воїнів УПА, Героїв Небесної сотні, загиблих в зоні АТО, військовослужбовців та мирних жителів Сходу України.

До присутніх з вітальним словом звернулись Михайло Срібняк та Степан Петраш, Тарас Кушлик та Олег Кушлик, від миколаївської делегації Лариса Позняк та автор і виконавець власних пісень, учасник АТО Віктор Зосімов.

В програмі заходу відбулось нагородження відзнаками президента України учасників бойових дій АТО та спільними грамотами Калуської районної державної адміністрації та районної ради волонтерів і активних громадян нашого району.

Святковості дійству додавали художні номери за участю хорового колективу НД с. Підмихайля, кер. Я. Яців, НА хорового колективу “Соколи” НД с. Сівка-Калуська, НА фольклорного колективу “Зорепад” НД с. Перевозець, пісні у виконанні Алли Федорів та Володимира Кушніра, а також учасника Всеукраїнського фестивалю “Пісні, народжені в АТО” Віктора Зосімова.

Організацію та озвучення заходу забезпечили працівники культури Калуської РДА.

Попри святковий настрій присмак смутку все ж таки відчувався у виступах та піснях учасників урочистостей, адже і зараз в нашій Україні присутнє те лихо, яке нищить цвіт нашої нації. Всього було в нашій історії: і високого, і трагічного… Українці заплатили за своє право на волю життями мільйонів синів і дочок, навчились мовчки вмирати за свою землю, віру, за майбутнє. Та ми віримо, що всі ці смерті недаремні.

 

 

 

 

Науковий співробітник

музею

Любов Іванюк

Дата публікації: 14.10.2017   Кількість переглядів: 3553
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери