Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

У Німеччині помер Андрій Куцан — зять Степана Бандери

У вівторок, 3 жовтня, у Мюнхені помер Андрій Куцан — зять провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери. Про смерть Андрія Куцана повідомив у соцмережі ієромонах УГКЦ Юрій Бойко. Сумну звістку він дізнався від другої дружини померлого Іванни Куцанпише "Zaxid.net".

"Зі святими упокой, Христе! Сьогодні у Мюнхені до вічності переставився пан Андрій Куцан —  зять провідника ОУН Степана Бандери, історична, скромна, надзвичайно обдарована людина, мій великий приятель і порадник. Прийми, Господи, душу раба свого Андрія у свої отцівські обійми!", — написав  ієромонах Юрій Бойко.

Уродженець села Микулинці Теробовлянського району Тернопільщини Андрій Куцан потрапив до Німеччини під час Другої світової війни, коли йому було 11 років. По її закінченні він вступив до ОУН у Мюнхені, був провідником куреня у "Пласті".

 

У 1957-1960 вивчав економіку в Мадриді, пізніше богослов'я в Римі, здобувши бакалаврат, а пізніше в Інсбруку завершив теологію. Одразу після цього одружився з донькою Степана Бандери Наталією Бандерою, яка на той час студіювала в Женеві. У них народилося двоє дітей — Софія та Орест. Наталія Бандера померла від раку у 44-річному віці у 1985 році.

Андрій Куцан мав нагоду особисто познайомитися з провідником українських націоналістів Степаном Бандерою.

"Я мав нагоду з ним провести пів години і пізнати цю людину. Степан Бандера зробив на мене колосальне враження, як молодого студента. Він був скромної вдачі, але від нього променювала велика мужність, доброта", — розповідав він раніше.

Куцан разом із сім'єю все життя мешкав у Мюнхені і працював програмістом на підприємстві Мессершмітт-Бьольков-Бльом. Також він разом з другою дружиною Іванною Куцан опікувався музеєм Степана Бандери та був адміністратором німецького інституту освітньої політики, працював у тому ж приміщенні й кабінеті, що колись і Бандера. У 2009 році представляв на установчому зібранні Українське товариство "Рідна школа" та Українську суботню школу Товариства "Рідна школа".

До свого 90-річчя зять провідника ОУН не дожив 23 дні.

Завідувач Історико-меморіального музею Степана Бандери Лесів Степан Васильович та колектив музею висловлюють щирі співчуття родині Андрія Куцана. Вічна та світла йому пам'ять!

Дата публікації: 06.10.2023   Кількість переглядів: 2280
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2023 Історико-меморіальний музей Степана Бандери