Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

Депутати Івано-Франківської облради звернулися до ВРУ щодо відзначення 80-річчя УПА. ЗВЕРНЕННЯ

Депутати Івано-Франківської обласної ради просять Верховну Раду України підтримати проєкт постанови про відзначення 80-річчя створення Української повстанської армії, надати звання Герой України Тарасові Бульбі-Боровцю, а також повернути Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу. Таке рішення ухвалили на засіданні 10 сесії обласної ради VIII демократичного скликання 12 листопада.

За те, щоб підтримати проєкт постанови про відзначення 80-річчя створення Української повстанської армії, проголосували 63 з 67 присутніх депутатів обласної ради, четверо — утрималися.

"Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, наполегливо просимо Верховну Раду України розглянути у найкоротший термін і підтримати проєкт постанови Верховної Ради України про відзначення 80-річчя створення Української повстанської армії. Водночас закликаємо забезпечити належне фінансування передбачених проєктом постанови заходів при формуванні та затвердженні проєкту державного бюджету України на 2022 рік", — зачитала звернення голова постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики Мар'яна Гринечко.

Проєкт постанови про відзначення 80-річчя створення УПА зініціювала народна депутатка України від 83 округу Оксана Савчук. У ньому йдеться про матеріальну підтримку учасників визвольного руху періоду Другої світової війни та "московсько-більшовицької окупації", упорядкування поховань учасників визвольних змагань на територіях інших держав, а також рекомендація Президенту України надати звання Героя України Тарасу Бульбі-Боровцю та повернути звання Герой України Степанові Бандері та Романові Шухевичу, каже Мар'яна Гринечко.

За словами депутатки Оксани Савчук, понад 40 депутатів Верховної Ради вже підписалися під цією постановою.

Мар'яна Гринечко розповідає, що депутати облради почали працювати над формуванням обласної програми, яка передбачатиме заходи з вшанування 80 річниці створення УПА на Прикарпатті.

"Пора відходити від совкових методів відзначення пам'ятних дат, вмикати оригінальне мислення і робити щось таке, що буде цікаве не тільки людям старшого віку, але й молодим", — каже голова обласної ради Олександр Сич.

03744ced-96f0-41f7-856c-d89f6a988ed8.jpeg
znimok-ekrana-2021-11-12-o-10.41.58.png
Дата публікації: 12.11.2021   Кількість переглядів: 5349
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери