Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

ЩО ОЗНАЧАЄ ЧЕРВОНО-ЧОРНИЙ ПРАПОР?

Більшість українців не розуміють, що означає червоно-чорний прапор. Тому ми хочемо коротко пояснити його значення.

Чорний колір символізує українську землю, а червоний — кров борців пролиту на неї в боротьбі за свободу та незалежність України.

Кольори червоний і чорний дуже часто використовувалися в українській історії, їх можна було побачити на одязі, на крашанках, всі ми знаємо пісню коли мама вишила синові в дорогу рушник червоними і чорними нитками.

Як ідеологічні кольори червоний і чорний використовувались Українськими Січовими стрільцями під час Першої світової війни. Вони вишивали собі червоним і чорним одяг та співали пісні про червоне і чорне. Інколи цей прапор підіймали солдати УПА, але здебільшого вони ходили в бій з жовто-синіми прапорами.

Хоча, історія червоно-чорного прапора як символу боротьби за волю України ще давніша. На знаменитій картині Іллі Рєпіна «Козаки пишуть листа турецькому султану» видно аж два древка зі згорнутими полотнищами. Оскільки Рєпіна консультував найвідоміший козакознавець України Дмитро Яворницький, то навряд чи тут мала місце помилка або випадковість, а отже, козаки й справді використовували червоно-чорні прапори у своїх походах.

Якщо жовто-синій прапор символізує державність, українську соборність, то червоно-чорний прапор є українсько-революційним прапором. І він символізує боротьбу, опір, несприйняття того, що зараз відбувається і рух вперед.

Пам’ятайте!
Лише червоно-чорний прапор боротьби, приведе під жовто-блакитний стяг свободи!
Слава Україні і її Героям навки Слава !!!

Дата публікації: 08.03.2021   Кількість переглядів: 7574
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери