Головна   Новини   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

З портретом Бандери та піснею Скрябіна

Іванофранківці Христині Мохнацькій 12-го лютого вручили свідоцтво про встановлення рекорду України. Дівчина здійснила найшвидший підйом на найвищий вулкан світу Охос дель Саладо в Чилі за 19 годин і 3 хвилини, пише Суспільне Карпати.

Піднімалася одна-однісінька. У наплічнику - портрет Степана Бандери, а в навушниках лунала музика Скрябіна "Кольорова". Так розповідає про встановлення рекорду України дівчина. Підняття і спуск на висоту 6 893 метри 14-го січня тривав 28 годин.

"Своєю текстурою, будовою цей вулкан дуже складний. Особливо - останні метри. Там є вертикальна стіна. Близько 120 метрів. Потрібно лізти по мотузках, використовувати альпіністське спорядження. А гірську хворобу я відчула на 6 600-6 700 метрів. Я відчула, що мій організм не дружить зі мною. Починає боліти голова, починаю хотіти спати. Ноги стають ватяними. Голова теж. Тобто, я вже погано усвідомлювала, що я тут роблю, де я є",- ділиться спогадами рекордсменка Христина Мохнацька.

 

Далі - відпочинок. Сон, каже дівчина, тривав 14 годин. Це не перша вершина Христини. Разом з нею кілька здолав і її двоюрідний брат Віталій Самойлюк.

"Я дуже пишаюся Христею. На початку я також починав з нею ходити. Теж дуже люблю гори. З нею подорожую. Вона приїжджала до Польщі. Ходила зі мною на гору Риси (на кордоні Польщі та Словаччини). Піднімалися на Герлаховський штит – найвищу гору Карпат (Словаччина)", - розповідає двоюрідний брат рекордсменки Віталій Самойлюк.

Христина - не перша українка, яка піднялася на цю вершину. Однак, саме її спроба стала рекордом України.

"Спроби були, українки піднімалися. Але оцей підйом на час 19 годин і 3 хвилини виявився рекордним. Припускаю, що це рекордний результат не тільки для України. Мало в яких країнах хтось може похизуватися таким результатом", - каже представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.

Наступна вершина, на яку готується піднятися Христина Мохнацька, - це найвища у світі гора Еверест. Туди рекордсменка планує піти вже не самотужки, а в складі польської команди. Каже, що сподівається встановити рекорд - зійти на вершину без кисневої маски.

З портретом Бандери та піснею Скрябіна.jpg
17110019cae93c7c.jpg
Дата публікації: 15.02.2021   Кількість переглядів: 136
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
 

Дружні сайти:

Сайт міста Бурштина СПД Павлів і Ко.
Газета Козацький край
   
 
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Новини | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2011 Історико-меморіальний музей Степана Бандери