Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

День музеїв

   18 травня колектив Історико-меморіального музею Степана Бандери, в рамках святкування свого професійного свята, організав поїздку до Скиту Манявського. 

   Музейні працівники побували на території монастиря, а опісля вирушили до Блаженного каменя. Він знаходиться поряд зі Скитом, монастирським озером. Камінь — нагадує велетенський ґорґан, або нішу, тобто типове давнє житло ченців, скит. З цього каменя віками витікала вода.

    Зачерпнувши цілющої водиці, музейники вирушили до села Дзвиняч, що на Богородчанщині. Та по дорозі, зупинились на місцевому цвинтарі селища Солотвино, щоб вшанувати пам'ять загиблих учасників національно-визвольної боротьби. Зокрема, помолились на Братській могилі курінного "Іскри", референта пропаганди крайового проводу ОУН "Марка Боєслава" та 24 вояків УПА, а також на могилі підпільників Дмитра Рогіва-"Зуба" та Йосипа Павлушинського-"Богдана". 

 Опісля колектив ІММСБ вирушив до урочища Хубена біля села Дзвиняч, де знаходиться відновлена криївка, стоїть хрест та збудована капличка.  Саме тут 26 лютого 1952 р. загинув пропагандист українського збройного підпілля ОУН-УПА, редактор підпільного журналу "Чорний ліс" (1947-1950рр.), обдарований поет Михайло Дяченко-"Марко Боєслав" та шестеро його побратимів. Музейники прочитавши поминальну молитву за вбитими підпільниками ще заглянули до відновленої криївки. Переповнені позитивними враженнями від пережитого і побаченого за день, працівники ІММСБ вирушили додому. 

Адміністрація музею

     


IMG_3542.JPG
IMG_3556.JPG
Дата публікації: 19.05.2014   Кількість переглядів: 8222
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери