Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

Конференція 5.03.2014 р.

Наукова конференція в Старому Угринові.

 На пошану головнокомандувача УПА, Провідника ОУН в Україні, Героя України – Романа Шухевича в конференційному залі Історико-меморіального музею Степана Бандери 5 березня 2014 року проходила науково-практична конференція: “Боротьба підпілля ОУН та відділів УПА на території Станиславівщини в 1940-1950-х рр.: нові наукові розвідки та дослідження”.

Попри те, що ані місцева влада, ані народні обранці від Калущини не погодились виступити в ролі співорганізаторів даного заходу, науковці, краєзнавці, ентузіасти дослідницьких пошуків по відновленню об’єктивної історичної правди про боротьбу ОУН і УПА зібрались, щоб озвучити нові доробки в цій царині.

З вітальними словами перед учасникам конференції виступили заступник голови Калуської районної ради п. Михайло Срібняк і вчитель історії Петранецької ЗОШ І-ІІІ ступенів п. Марія Яцків, яка давно і тісно співпрацює з музеєм. На завершення привітань побажали учасникам конференції плідної праці і надалі.

З приємністю можна констатувати, що тематика більшості доповідей відкриває нам невідомі факти про перебіг збройної боротьби ОУН і УПА проти встановлення більшовицької окупаційної влади на теренах нашого краю.  

Не зміг особисто прибути п. Василь Ільницький, історик з м. Дрогобич, але надав матеріали своєї доповіді “Реалізація програми “Орлик” підпільниками і повстанцями Карпатського краю ОУН (1945-1954)”.

Жваве обговорення на тлі останніх подій в Україні викликала доповідь п. Галини Дичковської “Ідеологія ОУН і Майдан”.

Цікавою є розвідка п. Василя Тимківа “Архівні джерела з історії українського визвольного руху на Прикарпатті в 1940-1950-х рр. в російських інтернет ресурсах”.

Виокремимо ще доповідь п. Степана Лесіва і п. Олі Василик “Хто вони – юні герої підпілля?”. Опираючись на джерельну базу вдалось ідентифікувати і з’ясувати невідомі факти про двох юнаків із с. Голинь, що до роботи в підпіллі ОУН залучені провідницею референтури УЧХ Калуського надрайонного проводу ОУН  Ольгою Гросберг-“Степанівною”.

Решту доповідей не потрібно додатково описувати тому, що зміст їхніх назв досить промовистий і говорить сам за себе. Окремо слід наголосити, що на даний час це найновіші історичні розвідки, які опираються на широку джерельну базу і висвітлюють зазначену в назві конференції тематику. Подамо в переліку прізвища авторів та теми доповідей.

Ярослав Коретчук. “Структура та керівний склад Бурштинського районного проводу ОУН (1945-1954)”.

Любов Іванюк. “Противиборчі акції підпілля ОУН і відділів УПА в період підготовки та проведення виборів до ВР СРСР (1946) на території Станіславської області”.  

Степан Лесів, Леся Прокопів. “Структурна побудова та персональний склад підпільної мережі станичної ОУН Старого Угринова на основі матеріалів архіву Івано-Франківського обласного управління СБУ”. 

Петро Ганцюк “Організаційно-територіальна структура та командний склад бойових відділів 23 ТВ “Магура” УПА-Захід”.

Степан Лесів, Леся Флис, Галина Лесів. “Структура та керівний склад підпілля Калуського надрайонного проводу  ОУН (1945-1948)”.

Насамкінець перед учасниками конференції виступив краєзнавець Олег Драгомирецький, який  підготував інформативну довідку про встановлення на базі архівних матеріалів правдивої дати народження Олександра Луцького-“Беркута” -- 16 листопада 1910 року.

Після обговорення конференції відбулась презентація нового видання про УПА – спогадів сотника УПА Мельника Петра-“Хмари” – “В огні повстання. УПА на відтинку Чорного Лісу 1943-1945”.

 

Оргкомітет по вшануванню памяті

Героя України – Романа Шухевича

в Старому Угринові

 

 

IMG_0048.jpg
IMG_0050.jpg
IMG_0054.jpg
IMG_0055.jpg
IMG_0057.jpg
IMG_0076.jpg
Дата публікації: 07.03.2014   Кількість переглядів: 8619
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
- Інформація про музей
- Степан Бандера
- Промова Степана Бандери
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери