Криївка «Черемоша»: 76 років пам’яті. ВІДЕО
У вояка життя коротке, а слава – вічна. 76 років минає з трагічного і звитяжного дня, коли в нерівному бою за волю України 6 вересня 1945 року в бункері лісового масиву Підгірок загинули наші краяни, повстанці ОУН-УПА. Калушани вшанували пам’ять героїв поминальною панахидою та вічем-реквіємом, зібравшись біля відновленої криївки «Черемоша».
З Днем Державного Прапора України
Щорічно, 23 серпня ми відзначаємо державне свято України, присв’ячене одному з її державних символів – Прапору України. Сьогодні на території Історико-меморіального музею Степана Бандери відбулась урочиста церемонія підняття Державного Прапора України. Саме на родинному обійсті Бандер замайорів найбільший на Прикарпатті синьо-жовтий стяг. Висота флаштоку сягає 50 метрів, розмір знамена 8х12 м.
Місцями Степана Бандери. ВІДЕО
У День героїв України 23 травня за ініціативи групи депутатів 1-го демократичного скликання Львівської міської ради разом, підтриманою Львівською міською радою було організовано естафетний марафонський пробіг «Місцями Степана Бандери».
Бандерівська Кадобна. Нескорене калуське село 70 років тому було насильно виселено і зруйновано
Символічно, що на прапорі Калущини жовто-блакитні барви поєднуються з червоно-чорними, які ще називають бандерівськими, адже історія чи не кожного із сіл цих теренів виразно позначена карбами національно-визвольного спротиву зайдам-«визволителям». Щоліта – у липні – громада Кадобни, яка належить до Брошнів-Осадської селищної ради ТГ, відзначає одну з найгіркіших дат своєї історії – насильне виселення кадобнян, які допомагали боївкам УПА, у південні області УРСР. 2021-го минає 70 років від часу виселення жителів села з дідівських теренів.
|

|