Слово, мовлене від серця…
Національно-визвольна боротьба нашого народу в минулому столітті стала взірцем безпрецедентного своєю масовістю, героїзмом і жертовністю здвигом нації. Вона підняла до високих вершин цілу когорту борців. Жорстока підпільна конспірація певною мірою унеможливила спробу, на сьогоднішній день, скласти повний перелік тих, хто ціною власного життя, життя близьких та рідних здобував таку бажану і потрібну вистражданій Ненці незалежність.
На превеликий жаль, радянська тоталітарна система фальсифікувала всі дані про визвольний рух, перекручувала як самі події так і їх учасників.
Музей Степана Бандери можна вважати Храмом нашої історії, адже експозиція музею розкриває національно-визвольну боротьбу від самого початку ХХ століття до останніх підпільників. Широко розповідає та ілюструє життєвий шлях і політичну діяльність Провідника ОУН Степана Бандери. Яскравим доказом цього є книга відгуків музею під символічною назвою «Слово, мовлене від серця…», в якій можна прочитати записи відвідувачів із 35-ти країн світу. Приблизно 50% відвідувачів із закордону мають українське коріння. Загалом музей в рік приймає близько 10 тисяч відвідувачів, а це один із найбільших показників в області.
До Вашої уваги деякі відгуки наших відвідувачів:
Щиро вдячний працівникам історико-меморіального музею Степана Бандери за проведену екскурсію в день 17.01.2010 року Архієрейських відвідин парохії “В’їзд нашого Господа в Єрусалим” села Старий Угринів.
Нехай Всемилостивий Господь благословить батьківщину нашу Україну.
З Архієрейським благословенням
єпископ Івано-Франківський Володимир Війтишин.
17.01.2010 р. Б.
Ми тут вдруге! Першого побачення із Степаном Бандерою рік тому виявилось замало. Можливо, це відчуття постійного голоду за чимось справжнім, до чого ще треба докопатися крізь нав’язливі стереотипи і мовчазні таємниці – до того великого, що асоціюється із державою і народом у такому невеличкому і гарному селі із чудовими людьми, де один для одного і брат, і українець, і добрий сусід.
Берегти історію – це відповідати за майбутнє. Тому цій такій важливій справі могли прислужитися тільки Ви – фанати і дослідники національної ідеї. А як же інакше на святій землі Степна Бандери?Можливо люди їдуть до Вас за рідним – хто за втраченими коренями, хто за болісною правдою, хто за ностальгією справжнього українства або за людською сердечністю. Втім, Всі приходять до істини і тієї прадавньої мудрості, що націоналізм завжди народжувало любляче країну серце.
Нехай ця відданість не знає гучних слів, а буде нашою сокровенною правдою, нашим духовним сумлінням навколо українського імені – Степан Бандера, що прагнув єдності українців.
Спасибі! Слава Україні!
Керівник творчої групи Харківської
обласної телерадіокомпанії
Людмила Морозова
Оператор Євген Берюх
Власна держава завжди розпочинається з відновлення пам’яті і мови.
Вдячний громаді с. Старий Угринів за збережену і відновлену одну із великих сторінок нашого національного становлення – життя і справи великого патріота України Степана Бандери.
Слава Степану Бандері!
Слава Україні!
2. 2. 2010 р.
Президент України
В. Ющенко
Спасибо за интересную экскурсию! Професиональным работникам музея отдельное спасибо!
21.02. 2010.
Полякова
ТВЦентр
Спасибо большое за правдивую и интересную экскурсию. Благодаря Вам много узнали нового о Вашем национальном герое.
06.05.2010 г.
Мурманск
Тамбовская обл.
Россия
Щиро дякуємо за проведену цікаву, змістовну екскурсію, з якої ми дізнались про героїчне і трагічне життя родини С. Бандери. Захоплюємось їхньою мужністю й відданістю Україні, й молимось, щоб їхні жертви були недаремні, щоб Україна була.
26.05.2010 р.
Учні с. Корнич,
Княждвір, Королівка
Група медиків з Волині вперше відвідала цей музей. Велике спасибі екскурсоводу. Заворожено слухали прецікаву і невідому нам досі життєву історію Великого Українця та його діяльність.
Дуже вдячні!
Ми вийшли звідси зовсім іншими.
10.10.10.
Луцьк
Дякуємо за екскурсію, за таку велику працю і пам’ять. Раді, що шанується пам’ять борців за волю України.
Хабаровськ
Дякуємо за екскурсію! Було дуже цікаво! Раді, що Вам вдалося зберегти свою історію і доносити її до підростаючого покоління.
Любимо Україну і шануємо її!
30.08.2011.
Молдова, Белць
Герої не вмирають, вони живуть вічно! Спасибі за екскурсію, за відродження справедливості, збереження історичної правди.
19.04.2012р.
Щиро вдячні за збереження нашого національного духу!
Слава Україні! Героям Слава!
24.05.2012 р.
Оксана Пекун та творча
група програми Першого
Національного “Фольк-тиsіс”
Ми діти українців Білорусі раді з того, що торкнулись історії нашого народу, яку музей прекрасно відтворює і завдяки працівникам музею вона завжди залишиться в пам’яті наших дітей.
2012 рік
Господь Бог напевне благословив цю українську землю в с. Старий Угринів та й інших місцях, де народились видатні сини та дочки, які віддавали своє життя за долю України. Ви є навічно в наших душах та серцях. Ви є в наших молитвах. Ми є і будемо навіки з вами.
11.09.2012 р.
Степан Кубішин
Вільнюс, Литва
Іванка й Андрій Куцан (зять Степана Бандери)з великим захопленням та повагою відвідали музей Степана Бандери і будемо дбати про його збагачення. Щасти Вам.
19.08.2013 р.
Мюнхен, Німеччина
Огромное спасибо этому музею. Героев нужно знать. Огромное спасибо экскурсоводу, благодаря которому все мы узнали истинную историю украинского народа.
17.08.2014 р.
Москва
В час Різдвяних свят організовано екскурсію для діток із Херсонської області, які святкують ці дні на Рожнятівщині. Висловлюємо щиру подяку працівникам музею за те, що виховують у юних серцях дух патріотизму. Нехай Господь Бог додасть Вам сили працювати і творити на благо України. Слава Україні! Героям Слава!
05.01.2015 р.
Херсон
Вдячність від усіх українців і низький уклін Землі, яка народила і зростила Великого Сина Українського народу Степана Бандеру.
Щиро дякуємо громаді Угринова, працівникам музейного комплексу за любов до України, її незалежність і вміння передати ці почуття людям.
5 січня 2016 р.
Олена Святець, помічник
нардепа Анатолія Кузьменка
Щиро дякуємо працівникам музею за добросовісну працю. Хай Бог хоронить і благословляє Вас всюди і завжди, нашу неньку Україну і всіх живущих на ній.
14.01.2016 р.
Вебстер, Нью-Йорк.
Науковий співробітник
музею
Любов Іванюк |