Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад
Пам’ять народу невмируща

Пам’ять народу невмируща

 

В неділю, 6 листопада 2016 р., ініціативна група з Долинщини зорганізована п. Петром Щеглюком спільно із завідувачем Історико-меморіального музею Степана Бандери (ІММСБ) п. Степаном Лесівим взяла участь у заходах по вшануванню пам’яті загиблих вояків УПА - «гамалійців» на сільському цвинтарі с. Грабівка.

Розпочались заходи із Служби Божої в сільському храмі. Опісля, процесійно громада разом із гостями вирушила на цвинтар до могили, в якій перепоховано учасників бою 1 листопада 1944 р. На могилі загиблих парох с. Грабівки відслужив панахиду. На імпровізованому вічі про «невмирущість» пам’яті чину героїв-«гамалійців» говорили до присутніх виступаючі на поминанні. Учні сільської школи розповідали вірші, а церковний хор виконував пісні згідно тематики заходу.

По завершені панахиди гості з Долинщини на сільських цвинтарях помолились за упокій вояків УПА, серед яких сотенні «Гонта» і «Бойко». Опісля, віддали честь біля пам’ятника Степану Бандері, який розташований на подвір’ї школи.

По завершенні заходів у с. Грабівка, зорганізованих громадським діячем п. Зіновієм Шкутяком та директором школи п. Василем Шкутяком, гості з Долинщини у супроводі п. Василя Романіва пішли на місце пам’ятного бою.

Власне, п. Василь був серед тих кількох осіб, які на початку 90-х років розшукали місце захоронення полеглих вояків у лісі та перепоховали їх на сільський цвинтар.

По дорозі активно обговорювали деталі тієї листопадової ночі далекого 1944 р. Зважували всі аргументи, які могли б не допустити таких великих втрат.

Прийшовши на місце бою, запалили лампадки і здійснили спільну молитву біля пам’ятного хреста, де покоїлись останки вояків УПА, очолюваних курінним «Гамалією», а також на місці загибелі кущового провідника ОУН Василя Костюка – «Стріли» з побратимами. Учасники заходу, члени Клубу військово-історичної реконструкції зробили пам’ятні сальви із стрілецької зброї. В пам'ять за загиблими виконано кілька повстанських пісень.

Такі заходи допомагають відновлювати історичну правду та поширювати «героїку» УПА.

 

Степан Лесів

грабівка (1).JPG
грабівка (3).JPG
грабівка (4).JPG
грабівка (5).JPG
грабівка (6).JPG
грабівка (8).JPG
грабівка (9).JPG
грабівка (10).JPG
Дата публікації: 07.11.2016   Кількість переглядів: 4474
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери