Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

Унікальне відео похорону провідника українських націоналістів Степана Бандери. ВІДЕО

15 жовтня 1959 року в під’їзді будинку на вулиці Крайтмайр, 7 в Мюнхені о 13:05 знайшли ще живого залитого кров’ю Степана Бандеру. Медична експертиза виявила, що причиною смерті була отрута. Агент КДБ Богдан Сташинський зі спеціального пістолета вистрілив в обличчя Степану Бандері струменем розчину ціанистого калію.

“Степан Бандера – великий син українського народу, довголітній керівник революційної боротьби за державну незалежність Вкраїни загинув від ворожої руки. Ця сумна звістка блискавкою облетіла весь світ. З Усіх країн вільного світу наливають телеграми й листи з висловленням найглибшого співчуття для опечаленої родини,” – писалося у пресі українських повстанців про події тих днів.

Через 5 днів, 20 жовтня 1959 року в греко-католицькому соборі Івана Хрестителя в Мюнхені на похорон Степана Бандери зібралося все вище українське духовенство Західної Німеччини. Службу правив владика Платон.

В храмі присутні родині і найближчі соратники Степана Бандери. Обличчя Бандери відкрите, щоб усі охочі могли попрощатися з ним.

Після завершення служби під спів “Вічная пам’ять” труну з тілом Степана Бандери виносять з церкви 8 чоловік. Труну накрили синьо-жовтим українським прапором.

До місця останнього спочинку провідника ОУН проводжали тисячі чоловік. Попереду йшла родина Бандери, потім – його друзі та соратники. Всі несли вінки.

Поховали Степана Бандеру в Мюхнені, на цвинтарі Вальдфрідгоф на 43 полі.

«Прапороносець упав у бою, але прапор боротьби підхоплює ціла нація і понесе його далі, вірна заповітам свого Великого Сина, вірна тому, що Він проповідував і правду чого освятив власною кров’ю», – йдеться у відео.

«Як останній наш салют складаємо на твоїй домовині воду з Чорного моря, а поруч неї грудку землі з України».

Наприкінці похоронного процесу усі заспівали Гімн України.

Дата публікації: 21.10.2019   Кількість переглядів: 10989
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери