Головна   Музей   Світлини   Статті   Контакти  
 
Назад Назад

В 60-ті роковини смерті Провідника. ФОТО

Цьогоріч, 15 жовтня, минає 60-та річниця з дня вбивства Провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери, борця за незалежність України, що завдяки своїй праці став символом українського визвольного руху. Проте, для  багатьох він і зараз є натхненником у боротьбі за нашу Українську Державу. Традиційно, на території Історико-меморіального музею зібрались активні громадські активісти, представники різних політичних сил, працівники музею та жителі села, щоб віддати належну шану людині, котра поклала своє життя на жертовний вівтар української державності.

Поминальну панахиду біля символічної могили Степана Бандери  в рідному селі відслужив наставник місцевого храму о. Ярослав Мельничук.  По закінченню панахиди до присутніх звернулися: Євген Гірний, голова міськрайонної організації Конгресу Український Націоналістів Олег Кушлик, заступник голови Калуської міськрайонної станиці братства вояків ОУН-УПА Антон Мазур, голова Новицької ОТГ Михайло Срібняк та завідувач музею  Степан Лесів. Виступаючі, вкотре пригадали нелегкий життєвий шлях Провідника, і що саме він керівник найбільшої та найсильнішої у 40-50- роках Революційної Організації Українських Націоналістів, організатор і керівник визвольної боротьби  проти всіх поневолювачів України. Згадували і те, як 15жовтня 1959 року Богдан Сташинський за наказом глави КДБ Олександра Шелепіна і секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова вистрілив в обличчя Степана Бандери ціаністим калієм. Це було встановлено в ході слідства і офіційно оголошено 17 листопада 1961 року. 19 жовтня 1962 року виконавця вбивства Б. Сташинського було засуджено на 8 років в’язниці. Степан Бандера, ціною власного життя, довів незламність українського народу в боротьбі за свою незалежність. Квіти до надгробного хреста та пам’ятника поклали  Євген Гірний, Михайло Срібняк та Антом Мазур.

По закінченню завідувач музею подякував усім присутнім  і запросив взяти участь у презентації книги Василя Штокало ­- “Соборність і самостійність УВО: чин Коновальця”. Дане видання розраховане на широке коло читачів, у якому, автор  прагне донести до читача наскільки сутність УВО є викривлена деспотичним ворогом СРСР.  Та аналізуючи минуле і сьогодення,ми розуміємо, що Україна була і залишається полем зазіхань сусідніх держав. Дослідник впевнений, що якщо уважно опанувати зміст із поданими світлинами, то можна збагнути замовчувані столітні промахи та заперечувані доленосні виправлення для руху в майбуття.

На завершення, працівники музею запросили усіх присутніх на перегляд експозиції, де для бажаючих проводились екскурсії.

  

                                                                                     Підготувала:
                                                                                    екскурсовод ІММСБ
                                                                                     Чолій Ольга

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20191015_124528.jpg
15.10.19 060.jpg
15.10.19 063.jpg
15.10.19 064.jpg
IMG_2733.JPG
IMG_2735.JPG
IMG_2734.JPG
IMG_20191015_122506.jpg
IMG_20191015_122625.jpg
IMG_20191015_124810.jpg
Дата публікації: 29.10.2019   Кількість переглядів: 10478
Історико-меморіальний музей Степана Бандери
 
   
  Промова Степана Бандери  
 

Наша кнопка:

Історико-меморіальний музей Степана Бандери

 
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Головна | Музей | Світлини | Статті | Контакти | Карта сайту
© 2024 Історико-меморіальний музей Степана Бандери